Εκτός έδρας ήττα για τον ΑΟ Πεύκης στην πρεμιέρα της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΑ

0

Ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΑ, για τον ΑΟ Πεύκης, σε αγώνα που έδωσε στο Περιστέρι με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα, με σκορ 4-2.

Οι γηπεδούχοι στάθηκαν τυχεροί στο α’ ημίχρονο, όταν στο 44′ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, με αυτογκόλ του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων Θοδωρή Μπίφσα και ανέβηκε η ψυχολογία τους για το επόμενο μισό του αγώνα.

Στην επανάληψη δύο γρήγορα γκολ των γηπεδούχων, στο 59′ με τον Πέτρο Σμυρνιώτη και ένα λεπτό αργότερα (60′) με τον Διονύση Χαλκιά, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και έδειξαν ότι τους θα είναι το αφεντικό στον αγώνα αυτό.

Η Πεύκη, μείωσε με τον Δημήτρη Γκατζιώρα και τον Γιώργο Παππά, σε 3-2 για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Διονύσης Χαλκιάς 4-2.