Α’ κατηγορία ΕΠΣΑ: Ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής στον 1ο Όμιλο και το Ηράκλειο στην κορυφή – Tο Ρούφ πήρε διαφορά στην κορυφή του 2ου Ομίλου

0

Στον 1ο Όμιλο της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑ, ο Χαραυγιακός (21 β.) δεν τα κατάφερε να νικήσει την πρωτοπόρο ομάδα του Ηράκλείου (23 β.) και με το άσφαιρο 0-0, οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τους δύο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Χαραυγιακό και η μάχη συνεχίζεται. Στραβοπάτημα όμως και για την Αγία Παρασεκυή (21 β.), που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στο γήπεδό της στην Αθηναϊδα. Πλησίασε στην βαθμολογία και ο Χολαργός (19 β.) μετά τη θριαμβευτική νίκη που πέτυχε επί του Ιάσονα με 4-0. Στον 2ο Όμιλο το Ρουφ (25 β.), μετά τη νίκη του σήμερα στο γήπεδό του επί της Θύελλας Αγίου Δημητρίου με 1-0, αποσπάσθηκε στην κορυφή, αφού εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία 0-0 της Ηλιούπολης (23 β.) στα Σούρμενα (19 β.) και την ισοπαλία 2-2 της Διάνας Ηλιούπολης (20 β.) στους Τράχωνες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους δύο Ομίλους στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣΑ. μετά την ολοκλήρωση της 10ης αγωνιστικής, όπως μας ενημερώνει η ΕΠΣΑ.

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Σάββατο 23/11/19 15:00 ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΔΟΣΗΣ Μ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 1-0
2. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΚΟΝΙΣΠΟΛΙΑΤΗΣ Ν., ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ. 3-1
3. ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ., ΣΑΜΟΪΛΗΣ Δ., ΖΗΡΔΑΣ Α. 0-0
4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι. 0-0
5. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΤΖΙΚΑΣ Ε., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ. 1-1
6. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 24/11/19 15:00 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ. 0-1
7. ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΙΑΣΩΝ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η. 4-0
8. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ. 2-1
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Σάββατο 23/11/19 15:00 ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΑΠΤΟΣΟΓΛΟΥ Ι., ΣΑΜΟΪΛΗΣ Δ. 0-0
10. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ Σάββατο 23/11/19 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι. 2-2
11. ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ Σάββατο 23/11/19 15:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΟΝΤΟΣ Κ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Χ. 1-4
12. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Σάββατο 23/11/19 15:00 ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ Σ., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΙΣΣΑ Α. 1-1
13. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΧΑΪΔΑΡΙ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 24/11/19 11:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ., ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β. 1-5
14. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) Κυριακή 24/11/19 15:00 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ. 1-0
15. ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΑΚΡΙΒΟΣ Χ., ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ Γ. 2-2
16. ΡΟΥΦ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΟΥΦ Κυριακή 24/11/19 15:00 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ. 1-0
Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...