Με καλή απόδοση η Πεύκη κέρδισε την Ν. Ιωνία (87-68) και συνεχίζει…

0

Η Πεύκη, μετά το άσχημο αποτέλεσμα της περασμένης αγωνιστικής στο ντέρμπι των πρωτοπόρων με την Αγία Παρασκευή, σήμερα στο γειτονικό ντέρμπι με την Νέα Ιωνία, από την αρχή του αγώνα έδειξε τις φετινές δυνατότητές της, επέβαλε τον ρυθμό που ήθελε, πετυχαίνοντας από 27 πόντους στα δύο α’ δεκάλεπτα και με το +24 (54-30) έκλεισε το ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια με ανεβασμένο ηθικό.Η ίδια εικόνα και στο β’ ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να αποδεικνύουν ότι η ήττα της περασμένης Δευτέρας, απλά ήταν μια κακή στιγμή, στον μαραθώνιο της α’ κατηγορίας ΕΣΚΑ. Στον χθεσινό αγώνα δόθηκε η ευκαιρία στους προπονητές να χρησιμοποιήσουν και τους 12 αθλητές που είχαν στη διάθεσή τους.

Την επόμενη Δευτέρα η Πεύκη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Δάφνη και η Νέα Ιωνία στο γήπεδό της την Ηλιούπολη.

Δεκάλεπτα 27-14, 54-30, 70-48, 87-68 τελικό