Το Ηράκλειο στον 1ο και το Ρουφ με την Ηλιούπολη στον 2ο Όμιλο οδηγούν την κούρσα στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑ

0

Το Ηράκλειο συνέχισε και αυτή την εβδομάδα το σερί των νικών που έχει πετύχει τις τελευταίες αγωνιστικές στον 1ο Όμιλο της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑ, γεγονός που το έχει καθιερώσει στην κορυφή με 22 βαθμούς και ακολουθούν από κοντά ο Χαραυγιακός και η Αγία Παρασκευή με 20 βαθμούς.

Το Ηράκλειο στο γήπεδό του, στο τοπικό ντέρμπι, επεβλήθη της Νέας Ιωνίας με 1-0, με πέναλτι που κέρδισε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Σημαντικές ήταν και οι νίκες που πέτυχαν ο Χαραυγιακός στη δύσκολη έδρα των Πετραλώνων (0-1) και η Αγία Παρασκευή, με το θριαμβευτικό 6-1, με αντίπαλο τον ουραγό Κένταυρο Βριλησσίων. Να σημειώσουμε ότι την επόμενη αγωνιστική θα έχουμε το ντέρμπι των πρωτοπόρων ανάμεσα σε Χαραυγιακό και Ηράκλειο.

Στον 2ο Όμιλο, παρά τις ισοπαλίες που έφεραν οι δύο πρωτοπόροι, Ρούφ, 2-2 στην έδρα των Τραχώνων και Ηλιούπολη, 0-0 στην έδρα της με το Καματερό, συνεχίζουν με 22 βαθμούς να οδηγούν την κούρσα χέρι – χέρι, αφού η ομάδα του Γιώργου Τσαμόπουλου Διάνα Ηλιούπολης, δεν κατάφερε να κερδίσει στην έδρα της τον Παπάγο (0-0) και παρέμεινε μόνη δεύτερη θέση με 20 βαθμούς.

Στον 2ο Όμιλο η Λυκόβρυση, με την ισοπαλία 0-0 που έφερε στην έδρα της με τα Σούρμενα, ομάδα που βρίσκεται στο γκρουπ των πρωτοπόρων, ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις και απέδειξε την αγωνιστική άνοδο που διανύει τις τελευταίες αγωνιστικές.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, όπως μας ενημερώνει η ΕΠΣΑ.

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΑΚΡΙΒΟΣ Χ., ΒΑΞΑΒΑΝΕΛΛΗΣ Β. 1-0
2. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΡΟΥΦ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ Κ., ΚΑΡΑΤΖΙΚΑΣ Α., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α. 0-1
3. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΙΣΣΑ Α., ΚΑΠΙΡΗΣ Μ. 1-1
4. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ ΒΥΡΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι. 0-1
5. ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ. 2-1
6. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ Σ., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ. 0-0
7. ΙΑΣΩΝ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α., ΤΖΙΚΑΣ Ε. 1-1
8. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Ι., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ. 6-1
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ. 0-0
10. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 16/11/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν. 2-1
11. ΧΑΪΔΑΡΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Σάββατο 16/11/19 15:00 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α., ΤΖΑΝΗΣ Σ. 1-1
12. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΠΑΓΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ. 0-0
13. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ. 0-0
14. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΡΟΥΣΣΟΣ Π. 3-0
15. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 17/11/19 15:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ. 1-1
16. ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΡΟΥΦ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ Κυριακή 17/11/19 15:00 ΜΑΧΑΙΡΑΣ Ε., ΖΗΡΔΑΣ Α., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Α. 2-2

Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...