Το Ηράκλειο στον 1ο Όμιλο και οι Ηλιούπολη και Διάνα Ηλιούπολης στον 2ο Όμιλο πήραν κεφάλι στη βαθμολογίας της Α’ ΕΠΣΑ

0

Η μεγάλη νίκη (3-0) που πέτυχε χθες το Ηράκλειο (16 β.) στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας,στο ντέρμπι των πρωτοπόρων με αντίπαλο τον Χολαργό και μετά την ολοκλήρωση της 7ης αγωνιστικής το Ηράκλειο είναι αυτό που απολαμβάνει τη μοναξιά στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας δύο ανάσες πίσω του, τους Χαραυγιακό (0-0 στην έδρα του Αθηναϊκού), Χολαργό (ήττα 3-0 από το Ηράκλειο, έχοντας πολλά παράπονα από τη διαιτησία) και Αγία Παρασκευή (κέρδισε τον Ήφαιστο στο γήπεδό της με 1-0) με 14 βαθμούς. Σημαντική νίκη πέτυχε και η Νέα Ιωνία μέσα στα Μελίσσια με 1-2.Στον 2ο Όμιλο η πόλη της Ηλιούπολης κατέχει τα πρωτεία στη βαθμολογία με τους δύο εκπροσώπους της, την ομώνυμη ομάδα την Ηλιούπολη (κέρδισε χθες στο γήπεδό της την Θύελλα αγίου Δημητρίου 1-0) και την Διάνα Ηλιούπολης (θριάμβευσε σήμερα στο γήπεδό της με 4-0 επί του Άγιαξ Ταύρου) με 18 βαθμούς. Με 15 βαθμούς ακολουθούν Ρουφ (έχει έναν αγώνα λιγότερο) και Τράχωνες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου 2-3/11/19, όπως μας ενημερώνει η ΕΠΣΑ.

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΒΥΡΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΟΝΤΟΣ Κ., ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α. 0-0
2. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΔΟΣΗΣ Μ., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ. 1-0
3. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΡΟΥΦ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΒΑΚΟΛΑΣ Μ., ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε. 1-0
4. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Α., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΝΙΔΡΙΩΤΗΣ Ι. 3-0
5. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΙΑΣΩΝ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ. 3-3
6. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 03/11/19 15:00 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α., ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ Γ. 1-2
7. ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 03/11/19 15:00 ΠΕΡΡΑΚΗΣ Κ., ΖΗΡΔΑΣ Α., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ. 0-2
8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 03/11/19 15:15 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α. 3-0
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(7η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ Σ., ΚΟΥΛΗΣ Δ., ΙΣΣΑ Α. 1-1
10. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ. 0-0
11. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Σάββατο 02/11/19 15:00 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΔΕΤΣΗ Μ., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ. 1-0
12. ΧΑΪΔΑΡΙ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 03/11/19 15:00 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Ι., ΚΑΡΑΤΖΙΚΑΣ Α., ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α. 0-0
13. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 03/11/19 15:00 ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 4-0
14. ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ Κυριακή 03/11/19 15:00 ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι. 1-3
15. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 03/11/19 15:00 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ. 2-2
16. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΡΟΥΦ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Α΄ Κυριακή 03/11/19 15:00 ΓΚΑΜΑΡΗΣ Α., ΑΚΡΙΒΟΣ Χ., ΒΑΞΑΒΑΝΕΛΛΗΣ Β.

 

 

Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...