“8ο Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης”

0

 Με μεγάλη επιτυχία διεξάχθηκε το 8ο Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης το Σάββατο 30 Μαρτίου 2019 με τη συμμετοχή 73 σκακιστών και σκακιστριών με συνδιοργανωτές το ΠΕ.Α.Π. του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης, τον ΕΠΑΣ «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ», το Σκακιστικό Τμήμα του Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ και  την Ένωση Γονέων Λυκόβρυσης – Πεύκης.

Στην επιτυχία συνέβαλαν τα μέγιστα οι προπονητές και διαιτητές κ.κ. Στ. Γλεζέλης και Ν. Ζαχαρίου ενώ άψογη ήταν η ηλεκτρονική κάλυψη των αγώνων από την κα Ανδρικοπούλου. Οι αγωνιζόμενοι μαθητές επέδειξαν υψηλό αθλητικό ήθος και επίπεδο και σημειώθηκαν πολύ καλές επιδόσεις.

Απονεμήθηκαν 33 μετάλλια από τον Πρόεδρο του ΠΕ.Α.Π. κ Χρήστο Φωτίδη, τους εκπροσώπους της Ένωσης Γονέων και των συλλόγων «Αριστοτέλης» και Α.Ο. Πεύκης.

Ο Πρόεδρος του ΠΕ.Α.Π. κ.Χρήστος Φωτίδης δήλωσε: “ Είναι πολύ σημαντικό και πολύπλευρα χρήσιμο και ελπιδοφόρο να διεξάγονται Πρωταθλήματα και δράσεις με αντικείμενο το Σκάκι όπου δίνεται η ευκαιρία σε πολλά   παιδιά του Δήμου μας να έρθουν σε επαφή με το πνευματικό αυτό άθλημα οξύνοντας τη σκέψη τους και αναδεικνύοντας τη δύναμη του ανθρώπινου νου!

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες μαθητές και ένα μεγάλο μπράβο στους προπονητές και τους γονείς”.

Πρώτευσαν κατά: Κατηγορία Μετάλλιο

ΝΗΠΙΑ

1ος Καραλιόπουλος Δημήτριος Χρυσό

2ος Αδρακτάς Νικόλαος Ασημένιο

3ος Πελέκης Ιωάννης Χάλκινο

Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος Ψηλοπαναγιώτης Ελευθέριος Χρυσό

2ος Μπεγκλής Γεώργιος Ασημένιο

3ος Νικολέτος Νικόλαος Χάλκινο

1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Μπουκιστιάνου Αναστ. Χάλκινο

Β΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1η Αδρακτά Μαρία Χρυσό

 2ος Αθανασόπουλος ΚωνσταντίνοςΑσημένιο

 3ος Γκρους ΣταύροςΧάλκινο

1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Καραλιοπούλου Αλίκη Χάλκινο

Γ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

 1η Μπαλαούρα Θωμαή Χρυσό

 2ος Δουβρόπουλος Βασίλειος Ασημένιο

 3ος Σπυρίδωνος Κλεομένης Χάλκινο

1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Δάρα Νικολέτα Χάλκινο

Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1η Παπατριανταφύλλο  Ευαγγελία Χρυσό

 2ος Ράμμος Αθανάσιος Ασημένιο

3ος Καβαλλίνης Αλέξανδρος Χάλκινο

1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Ξανθοπούλου Αγγελική Χάλκινο

Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος Βασιλόπουλος Πέτρος Χρυσό

2ος Γαρτζούνης Δημήτριος Ασημένιο

3ος Μαλιαχόβας Παναγιώτης Χάλκινο

 1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Παναγούλια Αριάδνη   Χάλκινο

ΣΤ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

1ος Γρίβας Ανδρέας Χρυσό

2η Tskhakaia Kristine Aσημένιο

3ος Σακκάτος Αλέξανδρος Χάλκινο

1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Αντωνακέλη Φωτεινή Χάλκινο

Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 1ο Μαλιαχόβας Χρήστος Χρυσό

2ος Βατικιώτης Ιωάννης Ασημένιο

3ος Ντίνος Απόστολος Χάλκινο

Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 1η Κουφοκώστα Άννα – Αικατερίνη Χρυσό

ΛΥΚΕΙΟΥ

1ος Τρύφων Σταύρος Χρυσό

2ος Ξυλόκοττας Αντώνιος Ασημένιο

Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...