8ο Σχολικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης

0
Με  μεγάλη  επιτυχία  διεξάχθηκε  το  8ο  Σχολικό  Σκακιστικό  Πρωτάθλημα  του  Δήμου  Λυκόβρυσης – Πεύκης  το  Σάββατο  30  Μαρτίου 2019  με  τη  συμμετοχή  73  σκακιστών  και  σκακιστριών  με  συνδιοργανωτές  το  ΠΕΑΠ  του  Δήμου,  τον  ΕΠΑΣ «ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ», το  Σκακιστικό  Τμήμα  του  Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ  και  την  Ένωση  Γονέων Λυκόβρυσης – Πεύκης.

Στην  επιτυχία  συνέβαλαν  τα  μέγιστα  οι  προπονητές  και  διαιτητές  κ.κ.  Στ. Γλεζέλης  και  Ν. Ζαχαρίου  ενώ  άψογη  ήταν  η  ηλεκτρονική  κάλυψη  των  αγώνων  από  την  κα  Ανδρικοπούλου. Οι  αγωνιζόμενοι  μαθητές  επέδειξαν  υψηλό  αθλητικό  ήθος  και  επίπεδο  και  σημειώθηκαν  πολύ  καλές  επιδόσεις.
Απονεμήθηκαν 33 μετάλλια από τον πρόεδρο του ΠΕΑΠ κ Χρ. Φωτίδη, τους εκπροσώπους της Ένωσης Γονέων και των συλλόγων «Αριστοτέλης» και Α.Ο. Πεύκης.
Πρώτευσαν  κατά:
Κατηγορία                                                                                                    Μετάλλιο
 ΝΗΠΙΑ                      1ος    Καραλιόπουλος  Δημήτριος                               Χρυσό
                                  2ος    Αδρακτάς  Νικόλαος                                          Ασημένιο
                                  3ος    Πελέκης  Ιωάννης                                             Χάλκινο
 Α΄  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ      1ος    Ψηλοπαναγιώτης  Ελευθέριος                           Χρυσό
                                  2ος    Μπεγκλής  Γεώργιος                                         Ασημένιο
                                  3ος    Νικολέτος  Νικόλαος                                          Χάλκινο
                              1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Μπουκιστιάνου Αναστ.  Χάλκινο
 Β΄  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ      1η     Αδρακτά  Μαρία                                                   Χρυσό
                                  2ος   Αθανασόπουλος  Κωνσταντίνος                         Ασημένιο
                                  3ος   Γκρους  Σταύρος                                                 Χάλκινο
                             1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Καραλιοπούλου Αλίκη   Χάλκινο
Γ΄  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ       1η     Μπαλαούρα  Θωμαή                                         Χρυσό
                               2ος   Δουβρόπουλος  Βασίλειος                                Ασημένιο
                               3ος   Σπυρίδωνος  Κλεομένης                                   Χάλκινο
                             1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Δάρα  Νικολέτα             Χάλκινο
Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ        1η     Παπατριανταφύλλου  Ευαγγελία                        Χρυσό
                                  2ος   Ράμμος  Αθανάσιος                                          Ασημένιο
                                  3ος   Καβαλλίνης  Αλέξανδρος                                  Χάλκινο
                             1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Ξανθοπούλου Αγγελική Χάλκινο
Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ       1ος    Βασιλόπουλος  Πέτρος                                      Χρυσό
                                 2ος   Γαρτζούνης  Δημήτριος                                      Ασημένιο
                                 3ος   Μαλιαχόβας  Παναγιώτης                                  Χάλκινο
                            1η Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Παναγούλια Αριάδνη   Χάλκινο
ΣΤ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ      1ος   Γρίβας Ανδρέας                                                  Χρυσό
                                 2η     Tskhakaia  Kristine                                            Aσημένιο
                                 3ος  Σακκάτος  Αλέξανδρος                                        Χάλκινο
                           1η  Σκακίστρια (πλην α΄τριάδας) Αντωνακέλη Φωτεινή    Χάλκινο
Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ       1ος    Μαλιαχόβας  Χρήστος                                        Χρυσό
                                2ος    Βατικιώτης  Ιωάννης                                         Ασημένιο
                                3ος    Ντίνος  Απόστολος                                            Χάλκινο
Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ       1η     Κουφοκώστα  Άννα – Αικατερίνη                       Χρυσό
ΛΥΚΕΙΟΥ                  1ος   Τρύφων  Σταύρος                                            Χρυσό
                                2ος   Ξυλόκοττας  Αντώνιος                                      Ασημένιο
Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...