Παπάγος (28 β.), Μελίσσια και Κένταυρος μαζί (25 β.) και Καματερό (28 β.) προηγούνται στη βαθμολογία των τριών ομίλων της Β’ ΕΠΣΑ

0

Με τη νίκη που πέτυχε ο Παπάγος επί του Ατρόμητου Χαλανδρίου με 4-1, συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας στον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΑ και ακολουθεί η Κηπούπολη στη 2η θέση σε απόσταση τεσσάρων βαθμών. Στον 2ο Όμιλο ο Κένταυρος Βριλησσίων με την ισοπαλία που έφερε στο γήπεδό του με την Κοψαχείλα (1-1), δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα των Μελισσίων στην έδρα τους από την Ελευθερούπολη (0-1) και πλέον με 25 βαθμούς ισοβαθμούν στην κορυφή τα δύο γειτονικά σωματεία.

Στο 3ο Όμιλο το Καματερό αποσπάσθηκε από τη νεανική ομάδα της Λυκόβρυσης τρεις βαθμούς, μετά τη νίκη που πέτυχε μέσα στα Βριλήσσια (0-2) και την ισοπαλία που απέσπασε ο ΠΑράδεισος στην έδρα της Λυκόβρυσης (1-1). Στη δεύτερη θέση μαζί με την Λυκόιβρυση με 25 βαθμούς η Ανθούπολη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στη Β’ και την Γ’ κατηγορία:

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
17. ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΟΥΛΗΣ Δ. 1-3
18. ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 0-1
19. ΠΟΨ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α. 3-3
20. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 09/12/18 11:00 ΒΑΚΟΛΑΣ Μ., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ., ΤΕΝΕΚΟΥΔΗΣ Α. 0-0
21. ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΓΟΥΔΗ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΠΙΤΣΟΣ Ν., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α. 2-0
22. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ. 4-2
23. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι., ΤΣΑΦΟΣ Β. 4-1
24. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΚΟΛΩΝΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ (Γ.ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ) Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΟΠΑΛΑΣ Κ., ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ. 0-1
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
25. ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ. 2-1
26. ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΥΜΗΤΤΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΓΛΑΡΟΣ Δ., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η. 2-1
27. ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΑΓ. ΘΩΜΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ. 0-4
28. ΒΥΡΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΥΡΩΝΑ ΕΡΓΑΝΗ (Δ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ. 2-0
29. ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΨΑΡΙΔΗΣ Χ. 2-5
30. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι. 0-1
31. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ Ν., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε. 1-1
32. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΠΕΥΚΗ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΖΥΓΑΣ Π., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ. 1-0
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
33. ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν. 2-1
34. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π. 3-1
35. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΥΜΗΤΤΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι. 2-0
36. ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ. 1-1
37. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΒΑΚΟΛΑΣ Μ., ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν. 0-2
38. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΧΑΛΔΑΙΟΣ Ι., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ. 1-0
39. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΖΥΓΑΣ Π., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι. 1-1
40. ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ – ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/12/18 15:15 ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Χ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι. 3-0 α.α.
Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
41. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΖΙΤΖΙΦΙΩΝ (ΠΑΡΑΛΙΑΣ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΚΟΡΡΕΣ Ν., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ., ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ Δ. 1-0
42. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΑΜΟΥΝΗΣ Φ., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ Κ. 4-1
43. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΝΑΤΣΙΟΣ Β., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η. 8-1
44. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 09/12/18 10:30 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Κ., ΡΟΒΑΤΣΟΣ Ν. 0-4
45. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/12/18 11:00 ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν., ΚΑΣΙΔΗΣ Γ., ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ Α. 0-4
46. ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΑΦΟΒΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/12/18 12:30 ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α., ΜΠΑΝΤΗΣ Α., ΝΑΟΥΜ Δ. 2-0
Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
47. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΑΡΙΩΝ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Σάββατο 08/12/18 15:00 ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ., ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΒΡΑΝΑΣ Ι. 2-1
48. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 2-0
49. ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΣΑΦΟΣ Β., ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ Μ., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι. 6-1
50. ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ ΡΟΥΦ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΟΝΤΟΣ Κ., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π., ΝΑΣΗΣ Σ. 0-0
51. ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Κυριακή 09/12/18 10:30 ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ Α., ΓΑΛΑΡΙΩΤΗΣ Μ. 2-0
52. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 09/12/18 11:00 ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ. 0-3
Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
53. ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/12/18 09:30 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ Β., ΜΑΣΤΡΟΔΗΜΑΣ Μ. 0-0
54. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. ΥΜΗΤΤΟΥ Κυριακή 09/12/18 11:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΜΠΕΝΟΣ Α., ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε. 0-3
55. ΛΕΟΝΤΕΣ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/12/18 11:00 ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΛΙΑΚΑΣ Π., ΠΑΛΑΣΚΑΣ Α. 0-2
56. ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ Κυριακή 09/12/18 11:30 ΣΥΨΑΣ Ι., ΤΖΙΩΤΗΣ Μ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η. 0-0
57. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι. 7-0
58. ΠΛΑΤΩΝ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/12/18 15:00 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΓΛΑΡΟΣ Δ., ΤΖΕΛΟΣ Ν. 3-3
Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
(10η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
59. ΜΑΡΟΥΣΙ – ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ ΠΕΥΚΗΣ Σάββατο 08/12/18 15:00 ΤΖΕΛΟΣ Ν., ΚΑΤΣΙΝΕΛΗΣ Σ., ΜΕΝΤΖΕΛΟΠΟΥΛΟΣ Φ. 2-0
60. ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ – ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Σάββατο 08/12/18 15:30 ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α. 0-1
61. ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΠΑΤΗΣΙΑ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 09/12/18 11:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΤΖΑΝΗΣ Θ., ΟΡΦΑΝΟΣ Β. 4-0
62. ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 09/12/18 11:00 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ Κ. 1-1
63. ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/12/18 12:00 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Χ., ΔΕΟΝΑΣ Γ., ΚΑΛΑΤΖΗΣ Π. 0-4
64. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/12/18 15:30 ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΜΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ., ΝΑΤΣΙΟΣ Β. 3-2

 

 

 

Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...