Τρίτη συνεχόμενη νίκη για την ανδρική ομάδα μπάσκετ του ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ και στην κορυφή της βαθμολογίας!!!

0

Μεγάλη νίκη πέτυχε εκτός έδρας η ομάδα ΑΝΔΡΩΝ ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ επί του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ ΨΥΧΙΚΟΥ, σε μία δύσκολη έδρα και παραμένει αήττητη στην πρώτη θέση, μαζί με ΦΕΑ και Ν ΙΩΝΙΑ.Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός.
Η ομάδα του ΨΥΧΙΚΟΥ ήταν εύστοχη και με 6 τρίποντα στο Α ´ ημίχρονο προηγήθηκε με 46-40 (α ´ δεκάλεπτο 23-24).
Η ομάδα του ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ αντέδρασε στο γ´ δεκάλεπτο με δυναμισμό, εκρηκτικότητα και επί μέρους σκορ  5-26 , προηγήθηκε και με 15 πόντους. Ο αγώνας διακρίθηκε από δυναμισμό, πειθαρχία και εκρηκτικότητα.
Η βαθμολογική θέση αδικεί την ομάδα του ΨΥΧΙΚΟΥ, που θα ανέβει στη συνέχεια του πρωταθλήματος και θα κάνει ζημιά σε πολλές ομάδες που θεωρούνται φαβορί.
Παράπονο έχει η ομάδα του ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ ΜΟΝΟ από το διαιτητή ΖΙΩΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ. Οι άλλοι δύο διαιτητές ΜΗΛΑΠΙΔΗΣ ΝΙΚ. και ΚΟΥΛΗΣ ΧΑΡ. ήταν άψογοι.