Κηφισιά και Φωστήρας επανέρχονται πανηγυρικά στην Γ’ εθνική

0

Ολοκληρώθηκε και η 19η αγωνιστική,του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑ και η ΑΕ. Κηφισιάς στον 1ο Όμιλο και ο Φωστήρας συνέχισαν το σερί των νικών, εντός και εκτός έδρας πλέον, έχοντας αποκτήσει μια διαφορά ασφαλείας από τους αντιπάλους τους, που τους κάνει να περιμένουν υπομονετικά να περάσουν και οι υπόλοιπες ένδεκα (11) αγωνιστικές, ώστε του χρόνου να επανέλθουν στα γνώριμα σαλόνια της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Στον 1ο Όμιλο η Κηφισιά (50 β.), μετά τη σημερινή νίκη που πέτυχε στο Ζηρίνειο επί της Αργυρούπολης με 3-0 και σε συνδυασμό την ήττα που γνώρισε ο δεύτερος Αθηναϊκός (37β.) στο γήπεδό του από τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου με 1-0, το «μαξιλαράκι» ασφαλείας μεγάλωσε στους 13 βαθμούς και είναι σχεδόν αδύνατο η Κηφισιά να μην κόψει το νήμα στο φίνις του φετινού πρωταθλήματος.

Στον 2ο Όμιλο, ο Φωστήρας (52 β.) πέρασε σαν σίφουνας από το Χαλάνδρι με 4-0 και διατήρησε την απόσταση των 9 βαθμών από το δεύτερο Χολαργό (43 β.), που κέρδισε και αυτός το Σάββατο τον Άγιαξ Ταύρου με 1-0.

Όλα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής, όπως μας ενημερώνει η ΕΠΣΑ

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Σάββατο 09/02/19 15:00 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΣ Ν. 1-2
2. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ. 4-0
3. ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΖΗΡΙΝΕΙΟΥ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΧΙΟΝΗΣ Α. 3-0
4. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 0-1
5. ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μ.ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 10/02/19 15:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Α., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΣΑΜΟΪΛΗΣ Δ. 1-3
6. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΒΑΞΑΒΑΝΕΛΛΗΣ Β., ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ Γ. 1-0
7. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ. 2-1
8. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΧΑΛΔΑΙΟΣ Ι., ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ. 0-1
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΑΟ ΙΛΙΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΙΛΙΟΥ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΓΚΑΜΑΡΗΣ Α., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α. 2-2
10. ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Α΄ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν. 1-0
11. ΧΑΪΔΑΡΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Σάββατο 09/02/19 15:00 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Ι., ΙΣΣΑ Α., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α. 0-0
12. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 10/02/19 12:00 ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ Ν., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ. 2-1
13. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΙΑΣΩΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ. 3-0
14. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η. 1-1
15. ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ. 0-4
16. ΡΟΥΦ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΡΟΥΦ Κυριακή 10/02/19 15:30 ΧΡΥΣΑΦΗΣ Χ., ΔΕΤΣΗ Μ., ΤΖΙΚΑΣ Ε. 1-3

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 50 19 16 2 1 53 12
2. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 37 19 10 7 2 26 11
3. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 36 19 10 6 3 42 11
4. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 35 19 10 5 4 31 17
5. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 34 19 10 4 5 32 19
6. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 33 19 10 3 6 23 17
7. ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 30 19 8 6 5 22 21
8. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ 29 19 8 5 6 18 18
9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 23 19 7 2 10 22 29
10. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 22 19 6 4 9 20 29
11. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 20 18 5 5 8 19 29
12. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 20 19 4 8 7 18 26
13. ΤΡΑΧΩΝΕΣ 17 19 4 5 10 10 22
14. ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 15 19 4 3 12 17 34
15. ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ 11 18 3 2 13 10 35
16. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 6 19 1 3 15 9 42

 

Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ
1. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ 52 19 17 1 1 61 7
2. ΧΟΛΑΡΓΟΣ 43 19 13 4 2 27 16
3. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 35 19 10 5 4 27 20
4. ΧΑΪΔΑΡΙ 35 19 10 5 4 36 20
5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ 30 19 9 3 7 25 21
6. ΣΟΥΡΜΕΝΑ 27 19 8 3 8 35 32
7. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 26 19 7 5 7 22 17
8. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 25 19 6 7 6 21 21
9. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ 22 19 6 4 9 18 25
10. ΡΟΥΦ 22 19 6 4 9 20 32
11. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 20 19 6 2 11 19 30
12. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 19 19 3 10 6 14 20
13. ΧΑΛΑΝΔΡΙ 18 19 4 6 9 18 27
14. ΑΟ ΙΛΙΟΥ 17 19 3 8 8 17 34
15. ΙΑΣΩΝ 13 19 2 7 10 8 27
16. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 12 19 2 6 11 15 34
Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...