Παπάγος και Κηπούπολη (42 β.), Κένταυρος Βριλησσίων (46 β.) και Καματερό (44 β.) προηγούνται στους τρεις Ομίλους της Β’ ΕΠΣΑ

0

Συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας ΕΠΣΑ και στους τρεις ομίλους και το ενδιαφέρον παραμένει αμείωτο, χωρίς κάποια ομάδα να έχει ξεχωρίσει στη βαθμολογία και φαίνεται ότι μέχρι την τελευταία αγωνιστική θα παίζονται οι τρεις πρώτες θέσεις που οι ομάδες που θα τις καταλάβουν θα διεκδικήσουν και την άνοδο στην μεγάλη κατηγορία της ΕΠΣΑ.

Στον 1ο Όμιλο, από σήμερα ο Παπάγος (42 β.) που γνώρισε την ήττα στο γήπεδό του στο τοπικό ντέρμπι από  τον Άρη Χολαργού με 0-1, έχει και συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας την Κηπούπολη (42 β)., που κέρδισε τον ΠΑΟΚ Ζωγράφου με 2-0).

Στον 2ο Όμιλο κέρδισαν και οι δύο πρωτοπόροι. Ο Κένταυρος Βριλησσίων (46 β.) κέρδισε στην έδρα του τον Βύρωνα και λίγο πιο πέρα τα Μελίσσια (42 β.) θριάμβευσαν με 3-0 με αντίπαλο τον Αίμο Πετρούπολης.

Στον 3ο Όμιλο το Καματερό (44 β.) που κέρδισε στην έδρα του την Κηφισιά 2010 με 2-1, εκμεταλλεύτηκε τις εκτός έδρας ισοπαλίες της Λυκόβρυσης (42 β.), 2-2 στα Βριλήσσια και της Ανθούπολης 38 β.) 3-3 στον Θρίαμβο Αθηνών.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗς Β’ ΚΑΙ Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΠΣΑ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ Η ΕΠΣΑ

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
17. ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι. 3-0
18. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΖΗΡΔΑΣ Α., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ. 2-0
19. ΠΟΨ – ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 1-1
20. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΚΟΛΩΝΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ. 1-2
21. ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 09/02/19 15:00 ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 5-0
22. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 09/02/19 15:00 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π. 0-0
23. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι. 0-1
24. ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ ΓΟΥΔΗ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΚΟΥΛΗΣ Δ. 1-1
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
25. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΥΜΗΤΤΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΚΟΠΑΛΑΣ Κ., ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ., ΤΣΑΦΟΣ Β. 1-2
26. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΓΟΥΔΗ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ Γ., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι. 5-0
27. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι. 3-0
28. ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) Κυριακή 10/02/19 15:00 ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ Λ., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι. 2-1
29. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΒΥΡΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α. 2-1
30. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α. 1-2
31. ΠΕΥΚΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΥΚΗΣ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΚΙΚΗΡΑΣ Φ., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ. 0-1
32. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ – ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 10/02/19 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ. 2-0
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(19η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
33. ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΓΛΑΡΟΣ Δ. 2-1
34. ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΥΜΗΤΤΟΥ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΚΙΚΗΡΑΣ Φ. 3-3
35. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ Σ., ΝΙΔΡΙΩΤΗΣ Μ., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ. 2-2
36. ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ. 2-1
37. ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ – ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η. 0-1
38. ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Χ. 0-0
39. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Σάββατο 09/02/19 15:30 ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Ν. 10-1
40. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΠΙΤΣΟΣ Ν. 1-0
Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
41. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΑΕ ΙΛΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) Σάββατο 09/02/19 15:00 ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α., ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β., ΤΖΑΝΑΚΗΣ Δ. 2-0
42. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ., ΦΩΤΑΚΟΣ Κ., ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ Μ. 2-1
43. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΤΤΙΚΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 10/02/19 09:00 ΤΖΑΝΑΚΗΣ Δ., ΜΗΤΣΕΛΛΗΣ Α., ΟΡΦΑΝΟΣ Β. 1-0
44. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 10/02/19 12:30 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Ν., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ. 2-2
45. ΑΟ ΚΩΦΩΝ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ Δ., ΚΟΡΡΕΣ Ν., ΝΑΤΣΙΟΣ Β. 0-6
46. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΜΠΕΝΟΣ Α., ΝΑΟΥΜ Δ. 5-0
Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η. 1-0
48. ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 10/02/19 11:00 ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΒΡΑΝΑΣ Ι., ΕΥΘΥΜΙΟΥ Π. 0-6
49. ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΡΙΩΝ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Κυριακή 10/02/19 11:00 ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΜΑΣΤΡΟΔΗΜΑΣ Μ., ΜΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ. 1-0
50. ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Κυριακή 10/02/19 11:00 ΚΟΥΛΗΣ Δ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΖΕΛΟΣ Ν. 2-0
51. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 10/02/19 15:30 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Κ. 4-1
Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
52. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΡΟΥΦ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ., ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ Α. 2-1
53. ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. – ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 10/02/19 09:30 ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ. 2-2
54. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 10/02/19 11:00 ΜΑΜΟΥΝΗΣ Φ., ΠΑΛΑΣΚΑΣ Α., ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Α. 6-1
55. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΛΑΤΩΝ ΥΜΗΤΤΟΥ Κυριακή 10/02/19 11:00 ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΠΙΤΣΟΣ Ν., ΣΙΝΤΟΣ Δ. 0-1
56. ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ Κυριακή 10/02/19 12:00 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΤΣΑΦΟΣ Β., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι. 3-3
57. ΛΕΟΝΤΕΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 10/02/19 15:00 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΚΑΣΙΔΗΣ Γ., ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ Α. 0-1
Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
58. ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΤΗΣΙΑ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΤΖΕΛΟΣ Ν., ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΜΑΜΟΥΝΗΣ Φ. 3-0
59. ΜΑΡΟΥΣΙ – ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΕΥΚΗΣ Σάββατο 09/02/19 15:00 ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν., ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι. 0-1
60. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΡΟΥΦ Κυριακή 10/02/19 09:30 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η., ΤΖΑΝΗΣ Θ., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α. 0-3
61. ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ – ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 10/02/19 11:00 ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΓΑΛΑΡΙΩΤΗΣ Μ., ΔΕΟΝΑΣ Γ. 2-1
62. ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 10/02/19 15:00 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ Γ., ΒΡΑΝΑΣ Ι. 6-0
63. ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 10/02/19 15:00 ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ., ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ Α., ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 2-0
Κ18-7ος-Όμιλος-2ος Γύρος

 

Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...