Μπάσκετ Ανδρών: Ο Έσπερος Καλλιθέας στο δρόμο του ΑΣΕ Δούκα την προσεχή Κυριακή (13/01, 17.00)…

0

Τα δύο συνεχόμενα νικηφόρα αποτελέσματα του ΑΣΕ Δούκα στο τελείωμα του 2018 και στο ξεκίνημα του 2019 επί του Πανερυθρα έχουν δώσει βαθμολογική ανάσα στην ανδρική ομάδα μπάσκετ και όλοι πλέον ποντάρουν σε ανάλογη συνέχεια για να μπορέσει η ομάδα να εδραιωθεί στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Την προσεχή Κυριακή (13/01, 17.00), οι «μπλε» του Νάσου Χούμπαυλη, για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Έσπερο Καλλιθέας, σε ένα παιχνίδι πολύ απαιτητικό.

Οι γηπεδούχοι είναι ιδιαίτερα δυνατοί στην έδρα τους καθώς μετρούν τέσσερις νίκες και μόλις μια ήττα, τη στιγμή που συνολικά στο πρωτάθλημα έχουν έξι θετικά αποτελέσματα και έξι αρνητικά και βρίσκονται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη, η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων, βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας και θέλει να παρουσιάσει ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο κόντρα στην Έσπερο και να εξασφαλίσει άλλους δύο βαθμούς που θα είναι πολύτιμοι ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

DSC_1250

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 13ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Κυριακή 13 Ιανουαρίου

1ος Όμιλος

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Βούλας-Παγκράτι Τσολάκος-Αργυρούδης (Ζώης)

Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Γλαύκος Χαλαμπαλάκης-Τσιμπούρης (Λιμνιάτης)

Χρ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δαφνίου-Οίαξ Κυριακόπουλος-Κωνσταντινίδου (Ηπιώτης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Ένωση Ιλίου Θεοδωρόπουλος Ρ.-Ορφανός Εμ. (Δούκας)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανελευσινιακός Κωνσταντινόπουλος-Τηγάνης (Φαλούκας)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-ΑΣΕ Δούκα Σπυρόπουλος-Καλογριάς (Σταματόπουλος)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Παπάγου Ορφανός Ιορδ.-Νερομυλιώτης (Ζερδεβάς)

1ο ΚΓ Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου Καρπάνος-Μαραγκάκης (Τζουβάρας)

Η Βαθμολογία (Σε 12 αγώνες)

  1. Τρίτων 21 (9-3)
  2. Δάφνη Δαφνίου 21 (9-3)
  3. Οίαξ Ναυπλίου 21 (9-3)
  4. Παγκράτι 20 (8-4)
  5. ΑΣΕ Δούκα 20 (8-4)
  6. Πρωτέας Βούλας 19 (7-5)
  7. Πανελευσινιακός 18 (6-6)
  8. ΚΑΟ Κορίνθου 18 (6-6)
  9. Έσπερος 18 (6-6)
  10. Πεντέλη 18 (6-6)
  11. Γλαύκος 17 (5-7)
  12. Παπάγου 17 (5-7)
  13. Πανερυθραϊκός 16 (4-8)
  14. Μανδραϊκός 16 (4-8)
  15. Ένωση Ιλίου 15 (3-9)
  16. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 14 (2-10)
Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...