Παπάγος (32 β), Κένταυρος Βρ. (28 β) και Καματερό (31 β) πηραν κεφάλι στη βαθμολογία των τριών Ομίλων της Β’ ΕΠΣΑ

0

Ο Παπάγος, παρά την ισοπαλία 1-1 που έφερε στην έδρα του Αστέρα Ζωγράφου, διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας στον 1ο Όμιλο της Β’ Κατηγορίας ΕΠΣΑ. Από κοντά η Κηπούπολη, που κέρδισε εκτός έδρας την Χρυσούπολη με 1-6 και μείωσε τη διαφορά από τον πρώτο στους δύο (2) βαθμούς.

Στον 2ο Όμιλο είχαμε τον Κένταυρο Βριλησσίων, να κερδίζει στην έδρα της, την Ελευθερούπολη με 1-2 και εκμεταλλευόμενος το στραβοπάτημα, της μέχρι και σήμερα ισόβαθμης στη βαθμολογία ομάδας των Μελισσίων (2-2 στην έδρα του Αγίου Θωμά), απολαμβάνει από σήμερα την μοναξιά στην κορυφή της βαθμολογίας με μια διαφορά δύο (2) βαθμών).

Στον 3ο Όμιλο και τρεις πρωτοπόροι κέρδισαν με ευκολία. Η πρωτοπόρος ομάδα του Καματερού, που βρίσκεται μόνη της στην κορυφή, κέρδισε στην έδρα της το Γαλάτσι με 2-0, ενώ Λυκόβρυση και Ανθούπολη που ακολουθούν σε απόσταση τριών (3) βαθμών, κέρδισαν εκτός έδρας την Νίκη Αλίμου, μετά από φοβερή εμφάνιση με 1-8 και την Κηφισιά 2010 με 0-3.

Όλα τα αποτελέσματα της αγωνιστικής στους Ομίλους της Β’ και Γ’ κατηγορίας ΕΠΣΑ

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
17. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ. 2-0
18. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Σάββατο 15/12/18 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι., ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ. 3-1
19. ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΠΟΨ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 15/12/18 15:00 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΒΑΞΑΒΑΝΕΛΛΗΣ Β., ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β. 1-1
20. ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ) Σάββατο 15/12/18 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΚΟΝΙΣΠΟΛΙΑΤΗΣ Ν., ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΣ Ν. 1-1
21. ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ., ΤΣΑΦΟΣ Β. 1-6
22. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΖΥΓΑΣ Π., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ. 2-3
23. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π., ΓΛΑΡΟΣ Δ. 0-3
24. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 16/12/18 15:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΨΑΡΙΔΗΣ Χ. 1-1
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
25. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μ.ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ) Σάββατο 15/12/18 15:00 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ., ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν. 3-3
26. ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α. 2-0
27. ΥΜΗΤΤΟΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ ΥΜΗΤΤΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΠΙΤΣΟΣ Ν. 1-3
28. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΓΟΥΔΗ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΚΟΥΛΗΣ Δ. 2-2
29. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α., ΙΣΣΑ Α. 1-2
30. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 16/12/18 11:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ. 0-0
31. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΒΥΡΩΝ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΚΙΚΗΡΑΣ Φ., ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η. 1-0
32. ΠΕΥΚΗ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΥΚΗΣ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π., ΚΟΝΙΣΠΟΛΙΑΤΗΣ Ν. 4-2
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(13η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
33. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΚΟΠΑΛΑΣ Κ., ΒΑΚΟΛΑΣ Μ., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α. 4-0
34. ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΖΗΡΙΝΕΙΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι. 0-3
35. ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι. 0-1
36. ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 2-0
37. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ (Γ.ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ) Σάββατο 15/12/18 15:00 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α. 2-0
38. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) Κυριακή 16/12/18 11:00 ΟΝΤΟΣ Κ., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ. 4-0
39. ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΠΙΤΣΟΣ Ν. 1-0
40. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΒΑΚΟΛΑΣ Μ., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ. 1-8
Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
41. ΑΕ ΙΛΙΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΙΛΙΟΥ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ., ΜΑΜΟΥΝΗΣ Φ., ΤΖΕΛΟΣ Ν. 3-1
42. ΑΦΟΒΟΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) Σάββατο 15/12/18 15:15 ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ. 0-3
43. ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ – ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 16/12/18 10:00 ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η., ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ Α. 1-3
44. ΑΟ ΚΩΦΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 16/12/18 11:00 ΤΖΕΛΟΣ Ν., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΖΑΝΑΚΗΣ Δ. 2-6
45. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ Κυριακή 16/12/18 11:30 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι., ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε. 3-0
46. ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 16/12/18 12:30 ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΔΕΟΝΑΣ Γ., ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ Α. 2-1
Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
47. ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΓΑΛΑΞΙΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΚΟΡΡΕΣ Ν., ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ. 1-3
48. ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 16/12/18 11:00 ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΜΠΑΝΤΗΣ Α., ΜΑΜΟΥΝΗΣ Φ. 0-4
49. ΑΡΙΩΝ – ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ ΥΜΗΤΤΟΥ Κυριακή 16/12/18 11:00 ΚΟΥΛΗΣ Δ., ΜΠΕΝΟΣ Α., ΠΑΛΑΣΚΑΣ Α. 1-2
50. ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 16/12/18 15:00 ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΝΑΤΣΙΟΣ Β. 0-0
51. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 16/12/18 15:00 ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ., ΤΖΙΩΤΗΣ Μ., ΤΖΑΝΗΣ Θ. 1-0
Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
52. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΡΟΥΦ Κυριακή 16/12/18 10:00 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΡΟΒΑΤΣΟΣ Ν., ΝΑΟΥΜ Δ. 2-3
53. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 16/12/18 11:00 ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π. 0-0
54. ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΛΑΤΩΝ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 16/12/18 11:00 ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ Α. 1-4
55. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ Κυριακή 16/12/18 11:30 ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΝΑΣΗΣ Σ., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Κ. 1-3
56. ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 16/12/18 12:15 ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΙΤΣΚΟΣ Τ., ΒΡΑΝΑΣ Ι. 2-1
57. ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. – ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:30 ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι., ΚΑΛΑΤΖΗΣ Π. 1-0
Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
58. ΚΑΛΑΜΑΚΙ – ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 15/12/18 15:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΓΛΑΡΟΣ Δ., ΒΡΑΝΑΣ Ι. 0-1
59. ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 16/12/18 09:30 ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν., ΚΑΣΙΔΗΣ Γ., ΓΑΛΑΡΙΩΤΗΣ Μ. 2-1
60. ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ Β. 3-0
61. ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ – ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 16/12/18 15:00 ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΜΑΣΤΡΟΔΗΜΑΣ Μ., ΜΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ. 2-0
62. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ ΡΟΥΦ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΟΡΦΑΝΟΣ Β. 2-0
63. ΠΑΤΗΣΙΑ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 16/12/18 15:00 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΜΗΤΣΕΛΛΗΣ Α., ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ Δ. 2-1

 

 

Κοινοποίηση.

Τα σχόλια είναι κλειστά...